Działalność klubu współfinansowana jest     z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

Aktualności

  • Marcin Domagała - podsumowanie okresu przygotowawczego
    Marcin Domagała - podsumowanie okresu przygotowawczego

Wywiad z trenerem

Uważam że okres przygotowawczy spełnił, może nie w 100%, ale w dużej mierze moje oczekiwania.
Zaplanowaliśmy go na 9 tygodni plus tydzień treningów indywidualnych przed tym właściwym okresem i ten 9 tydzień właśnie nam się kończy. W trakcie tego okresu rozegraliśmy 8 sparingów.
Mieliśmy zaplanowane 9, ale niestety drużyna z Pniówka w ostatniej chwili nam odmówiła.
Wygraliśmy 6 spotkań, a zremisowaliśmy 2. Mieliśmy okazję przetestować kilku zawodników, spośród nich w naszym klubie pozostaje czwórka. Są to: pochodzący z Francji Alexis Mendes, Łukasz Matusiak zawodnik z Warty Kamieńskie Młyny, Szymon Przybylski zawodnik ze Sparty Zabrze i Paweł Pilch zawodnik z rezerw Górnika Zabrze. Odeszli z naszego klubu Damian Jaworski, Bartosz Wójcik, Bartosz Krakowiak oraz Maciej Cycoń. Niestety w trakcie przygotowań kontuzję odniósł Robert Paryła, którego bardzo mocno wspieramy i życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Jednak w rundzie rewanżowej niestety nie możemy liczyć na niego, co jest dla nas dużą stratą. Wyniki sparingów były zadowalające, ale to nie one były dla nas priorytetem w tym okresie. Chcieliśmy wprowadzić kilka nowych rozwiązań taktycznych oraz sprawdzić zawodników na różnych pozycjach i myślę, że nam się to udało osiągnąć. Nasze aspiracje jeżeli chodzi o nowy sezon: chcielibyśmy lepiej tę rundę zakończyć niż tę którą mamy za sobą. Aktualnie jesteśmy na 5 miejscu do lidera z Łazisk tracimy 9 pkt, do wicelidera ( Podbeskidzie II Bielsko-Biała ) 6 pkt, natomiast do 3 Spójni Landek 5 punktów. Mamy zamiar gonić czołówkę. Zobaczymy czy nam się to uda, ponieważ runda rewanżowa zapowiada się bardzo ciekawie. Wynika to z faktu wprowadzonej reorganizacji rozgrywek czwartoligowych na Śląsku, co w konsekwencji spowoduje walkę wielu zespołów o to by utrzymać się w górnej połowie tabeli gwarantującej pozostanie w nowej IV lidze. Dlatego też musimy być skoncentrowani i od inauguracyjnej kolejki dobrze zacząć. Pierwszy mecz gramy w Bielsku – Białej z Podbeskidziem, które uważam, że jest zawsze groźnym, nieobliczalnym zespołem. Na pewno musimy się przygotować bardzo dobrze do tego meczu.
Kolejny gramy u siebie z Polonią Łaziska, także mamy bardzo ciekawy start i liczymy, że odrobimy straty z jesieni. Jestem optymistą i uważam, że mamy potencjał jako Zespół.
Zapraszam na nasze mecze, zwłaszcza w Bełku, wspierajcie nas swoim dopingiem ⚽️